"Dinky Toys" (Франція)

Модератори: mykola78adm, Модератори

Відповісти
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

"Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

"Dinky Toys" (Франція)

Раніше основними гравцями на ринку масштабних моделей були британські компанії Dinky, Matchbox і Corgi.
Французька філія Dinky Toys, з 1921 року виробляла на місцевій фабриці модельки, аналогічні виробам британської батьківської фірми, з 1950-х років почала випуск масштабних копій місцевих автомобілів і до шестидесятих років каталоги британського і французького Dinky Toys практично не перетиналися.
Французькому філії Dinky вдалося занести вірус колекціонерства в СРСР. У 1968 році в каталогах французів з'явилася масштабна модель автомобіля Москвіч-408 вишневого кольору в 43-му масштабі з каталожним номером 1410.
0_658eb_9b445e3a_orig.jpg
0_658f7_c73efb7b_orig.jpg
0_658f2_83f60f7d_orig.jpg
"Москвича-408" випускався у 1968-1971 роках під каталожним номером 1410. Через три роки, у 1971-му, французька фабрика закрилася. Скільки встигли випустити моделей Москвича - історія замовчує. Із закриттям фабрики припинився випуск Москвіча. За не доведеними розмовами, французи продали форму Москвіча-408 до Саратова, де і розпочався в 1971 році випуск цільнолитого Москвіча.
Моделька стала легендою — французи і думати не могли про ажіотаж серед радянських піонерів, хоча живцем її мало хто бачив. Серйозні колекціонери з Москви і Ленінграда ганялися за цим дефіцитом, але машинка коштувала від 15 рублів в 1970-х роках до 25 рублів в 1980-х. При ціні на копії «Москвичів», виготовлені в Саратові, в 3 рублі 50 копійок і зарплаті радянського інженера в 120? 150 рублів це були дуже великі гроші — поставити таку «іграшку» на поличку мало хто наважувався.
В кінці 1980-х вже жоден серйозний школяр-колекціонер не вірив, що існує модель «справжнього 408-го Москвича» з вертикальними задніми ліхтарями.
0_658ed_f80070be_orig.jpg
З появою Інтернету за «Москвич Дінки» почалися неабиякі битви на інтернет-аукціонах. Переможців, що здобули в коллекцию обдертий хлопчаками в 70-х «Москвич», вражало схожість форм французької модельки Dinky Toys і вітчизняних виробів із Саратова. Альтернатива ж французькому «Москвичу-408» з'явилася тільки в 2010 році силами китайсько-італійського союзу під вивіскою «Автолегенди СРСР».
У модельки відкривається капот, котрий тримається на пластині із заклепкою. Під капотом встановлена імітація двигуна
0_658f0_50e6706a_orig.jpg
На моделі встановлено точені колеса
Шини на франзузькій модельці Москвича не аби які, а Dunlop. Не багато сучасних високотехнологічних виробників масштабних копій можуть похвалитися таким опрацюванням покришок.
0_658ec_9b23f302_orig.jpg
До французької моделі прикладалися номери, наклеїти які пропонувалося самостійно - про такої опції радянські збирачі і не мріяли
0_658ee_94029cf2_orig.jpg
На сьогодні першим моделям Москвіч-408 (якщо збереглись) уже 45 років. Про нинішні технології моделювання французькі розробники в 1960-х і мріяти не могли. Тим не менш модель Dinky аж ніяк не програє в сприйнятті молодим китайським нащадкам.
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

Re: "French Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

Порівняння Москвіча від Дінкі Тойс та АЛ (DeAgostini)
0_658ea_e8f6576d_orig.jpg
0_658e9_fc59908d_orig.jpg
0_658e8_8d3a6475_orig.jpg
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

Re: "French Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

Порівняння Москвіча-408 від IST models (індекс IST102BB) та Dinky Toys
0_7ed70_d523df70_XL.jpg
0_7ed71_5bca8d93_XL.jpg
0_7ed6d_5115fff_XL.jpg
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
ЯРОСЛАВ
Писар клЮбу
Писар клЮбу
Повідомлень: 16398
З нами з: 20 липня 2013 21:13
Звідки:
Дякував (ла): 13569 разів
Подякували: 18785 разів
Вік: 57

Re: "French Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення ЯРОСЛАВ »

Дякую Юрік за цікаву історію-модель гарна- :good:
особисто за нею полювати не збираюсь- у тему не попадає:моделі виробництва СРСР-а це чистий "Хранцуз"...
І ще мені здається що в теперішній час Китайці відновили цю стару серію: щось багато їх появилося в шпікулянтів у продажах...
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

Re: "French Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

ЯРОСЛАВ писав:Дякую Юрік за цікаву історію-модель гарна- :good:
особисто за нею полювати не збираюсь- у тему не попадає:моделі виробництва СРСР-а це чистий "Хранцуз"...
І ще мені здається що в теперішній час Китайці відновили цю стару серію: щось багато їх появилося в шпікулянтів у продажах...
Та немає за що друже. Просто сів свої архіви по Москвічах приводити в якійсь порядок та очі впали на Дінкі. Думаю з цього Москвічика почалась фактично історія масштабного колекціонування авто в СРСР. Кинув все - та створив тему.
Я в живу ніколи не бачив такого Москвічика та й в руках повертіти не вдалося.
Я також полювати не буду і сумашедші гроші за його викладати не буду.
А щодо появи цих моделей в продажі - або в когось в Європі ящичок таких моделей завалявся (пам"ятаєш історію з номерними Нивами А20 білого кольору з Голандії), або такі "специ" як Вася Городній з Рівного або Андрій з Севастополя (Севмоделс на Аукро, та Я на УАФі) що хочеш можуть підсунути. Ось недавно на АУКРО Андрій продавав стару саратовську коробку, а як виявилось в неї переклеєні "вуха". Такі псевдоколекціонери на все йдуть заради власних прибутків.
А може і китайці вирішили черговий мільярд нюанів заробити.
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
G&A Models
Site Admin
Site Admin
Повідомлень: 2004
З нами з: 02 липня 2013 23:48
Звідки: United Kingdom
Дякував (ла): 951 раз
Подякували: 1835 разів
Вік: 55

Re: "French Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення G&A Models »

Друже Юрко було цікаво почитати, також заглянув у першоджерела.
Скажу декілька слів (без образ): некоректно називати як фірму FRENCH DINKY TOYS , ти правильно сказав що це була філія, коректно і правильно буде Dinky Toys (France), French Dinky - це жаргон колекціонерів. І по цінам добре їх памятаю - у 80х ціна на такий москвіч у Львові була від 40 до 60 карбованців, і як мінімум 5 моделей крутилось по Львову. І як ти правильно сказав про зарплати, то сам дивуюсь як ми куляли моделі класики Solido (100 -120 крб) або RIO в тих же цінах, перший Vitesse був під 200
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

Re: "Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

"Авто" №31, серпень 1993 року
1.jpg
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

Re: "Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

З РЦ ру

"в разделе "журнальная серия Атлас Динки открывашки", переиздающей модели 60-х, увидел в списке будущих, без указания очередности "Москвич". Атлас повторяет заводские цвета".
1.jpg
2.jpg
"Первая новость пришла с е-бей, там модель появилась, продавцы французские. Вот пара фото, - колеса, оси, цвет салона, - это навскидку, другие.
О тоне краски судить пока рано. Номерные знаки на фото уже на модели.
Коробка на фото удивила : репринты и те больше похожи на оригинал. Отфотошопили до серого цвета, вместо лазурного?"
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
[/center]

- дно похоже пластмасса
- покрышки с рисунком по типу оригинала (!)
- защелка капота очень похожа на оригинал
- задние круглые элементы в оригинале серебрянкой не окрашивались
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
Іван
Друг клЮбу
Друг клЮбу
Повідомлень: 2290
З нами з: 03 серпня 2013 16:42
Звідки:
Дякував (ла): 475 разів
Подякували: 1907 разів
Вік: 50

Re: "Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Іван »

Модель від Атлас активно продається на Ебей, можливо деякі покупці не втямили, що це кітайська копія:
Вкладення
dinky1.jpg
Аватар користувача
Yura
Модератор
Модератор
Повідомлень: 12924
З нами з: 04 липня 2013 17:22
Звідки: смт. Клевань - м. Вараш (Кузнецовськ) Рівненської області
Дякував (ла): 15673 рази
Подякували: 22380 разів
Вік: 54

Re: "Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення Yura »

Іван писав:Модель від Атлас активно продається на Ебей, можливо деякі покупці не втямили, що це кітайська копія:
Рекомендована ціна даної моделі 32,8 Є, французи, котрі отримали модель по розсилці, продають за 40 Є і вище. Хоча на офіційному сайті не має ще інфи про початок продажу даної моделі.
Китайці накліпали мабуть цих моделей стільки, що всім бажаючим хватить. Так що всім бажаючим хватить, тому не варто поспішати з покупкою і тим більше переплачувати
Маю бажання купити ще ДІПа - куплю по адекватній ціні. Маю бажання купити пропущені випуски Автолегенд - не можу знайти. Отак і живу

Моя візитка: viewtopic.php?f=6&t=12&p=269#p269;
Новинки: viewtopic.php?f=7&t=39;
Аватар користувача
AndriYan
клЮбник
клЮбник
Повідомлень: 413
З нами з: 25 липня 2013 20:12
Звідки:
Дякував (ла): 536 разів
Подякували: 507 разів
Вік: 44

Re: "Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення AndriYan »

Yura писав:
Іван писав:Модель від Атлас активно продається на Ебей, можливо деякі покупці не втямили, що це кітайська копія:
Рекомендована ціна даної моделі 32,8 Є, французи, котрі отримали модель по розсилці, продають за 40 Є і вище. Хоча на офіційному сайті не має ще інфи про початок продажу даної моделі.
Китайці накліпали мабуть цих моделей стільки, що всім бажаючим хватить. Так що всім бажаючим хватить, тому не варто поспішати з покупкою і тим більше переплачувати
Ну по рекомендованій наврят чи хтось зможе купити, всі французи їх ставлять на торги, і за рахунок бажаючих ціна взлітає майже в два рази, та ще плюс доставка.
А більше 100 евриків це вже явний перебор, за такі гроші можна і оригінал пошукати.
На рахунок "Китайці накліпали" - поки що не бачу де можна на халяву затаритись, з часом не виключено - що щось десь тай вспливе, але бачачи як китайці продають ходові моделі, не думаю що цііна буде надто низька. А Атлас по підписці їх продає, тому тираж напевно не дуже великий.
Може хто знає який тираж, цього китайського чуда ?
Сама модель виконана дуже гарно, колір шикарний, але не виключені китайські "западлянки" - десь пилинка під краскою, а десь і маленька коцка.
З оригіналом поки не можу порівняти, бо наразі не маю.
--- Вся жизнь игрА, - но Ты не помнишь прАвила ни Фига !!! :)
Візитка ***** Колекція
Аватар користувача
AndriYan
клЮбник
клЮбник
Повідомлень: 413
З нами з: 25 липня 2013 20:12
Звідки:
Дякував (ла): 536 разів
Подякували: 507 разів
Вік: 44

Re: "Dinky Toys" (Франція)

Повідомлення AndriYan »

:bibka:
DINKY TOYS " DE MON ENFANCE ", la saga des ouvrants, 1410 MOSKVITCH 408
EDITIONS ATLAS Collections
Це перевипуск китайцями Москвича 408, від Дінкі, 1968 року.
IMAG7290.jpg
IMAG7262.jpg
IMAG7269.jpg
IMAG7281.jpg
IMAG7296.jpg
IMAG7317.jpg
--- Вся жизнь игрА, - но Ты не помнишь прАвила ни Фига !!! :)
Візитка ***** Колекція
Відповісти

Повернутись до “Світові виробники моделей автомобілів СРСР,СНД та Східної Європи”